טלויזיה ועיתונות
עיתון ''דה-מרקר'' - אוגוסט 2009


מאת טלי חרותי- סובר

בורות היא לא נכס - ובורות טכנולוגית על אחת כמה וכמה. על התפישה הזאת ביסס יוסי בהר את מקצועו: אימון טכנולוגי לבכירים. אחת לכמה זמן הוא מגיע לבית או למשרד לקוחותיו ומרביץ במנהל הבכיר הנבוך פרק בהילכות טוויטר, פייסבוק או לינקדאין. רשת האינטרנט על אתריה, לדבריו, היא חובה.

בהר פותח כרטיס ומעדכן אותו ברשתות החברתיות ומלמד את לקוחותיו כיצד להפיק מהן את המרב. אם צריך, הוא מסביר איך נכנסים לחשבון הבנק, "כדי שהם יראו כמה הפסידו במשבר האחרון". את המנהלים המתחילים הוא מלמד כיצד לשלוח הודעות טקסט ואם רק מבקשים הוא יסביר על יכולות המצלמה הדיגיטלית או הנייד החדש.

"לא מזמן התקשר אלי לקוח וכשהגעתי לביתו הוא לקח אותי למרתף, שם עמדה מכונית חדשה ונוצצת. דיבורית הבלוטות' עשתה קצת בעיות וגם צריך היה להבין איך עובד הג'י פי אס. עשינו את זה ביחד". הבכירים הטכנופובים באים מכל קצוות האוכלוסייה: חברי כנסת ושופטים, מיליארדרים ואנשי עסקים ישראלים שחיים בחו"ל וכשהם מבקרים בארץ מתאמים עמו פגישה. בין השמות שהוא מוכן לשתף נמנים המאמן העסקי טל רונן, המשפטן חיים סאמט, מי שהיה מפקח על הבנקים מאיר חת, השמאי יוסי ברק שמאי ואחרים. מפורסם נוסף שהשתמש בשירותיו כבר החתים אותו על הסכם סודיות.

למה זקוקים דווקא לך, הרי בכל ארגון יש אנשי תמיכה, ותמיד אפשר להיעזר בילדים

בהר: "אחד המשפטים שאומרים לי הוא 'יש לי שלושה ילדים שעובדים בהיי-טק, אבל אין להם סבלנות ללמד אותי. אני רוצה לשלם כסף למישהו שיבוא ללמד אותי כמו שצריך'".

ובהר בא. לרוב זה מתחיל ב קורס בן עשרה שיעורים שעולה 6,000 שקל לא כולל מע"מ. בכל מפגש, שאורך כשעה וחצי, הוא מקנה באופן תיאורתי ומעשי כלים בסיסיים נדרשים בסבך הטכנולוגי. אנשים שמתמכרים אליו ממשיכים להזמין אותו גם לאחר שהקורס מסתיים. "התקשר אלי מנהל שקנה בחו" ל אייפון חדש", הוא מספר. "לו קל יותר לשבת אתי וללמוד איך להפעיל את המכשיר מאשר לעשות זאת בעצמו או לבקש טובות". לעתים הוא לוקח את לקוחותיו לסיור בחנויות כדי לעזור להם להחליט איזה מחשב נייד אידאלי עבורם או להסביר לאיש שירות של חברה סלולרית איזה מכשיר סלולרי לקנות.

במהלך המפגשים נחשף בהר לא פעם לחלקים אינטימיים יותר בחייו של הלקוח. בין אם הלקוח מעוניין בכך או לא, חלק מהפעילות כרוכה בכניסה לחשבון הבנק או בחיפוש משותף אחר מידע על מחלה שהתגלתה באחרונה . "זו הסיבה העיקרית שבגללה קשה לי להרחיב את העסק ולקחת אנשים נוספים", הוא אומר. "במובנים מסוימים אני איש סודם. אני משכיב אותם על ספת הגאדג'טולוג".

השעות, הוא מספר, בלתי צפויות. "כיוון שאני עובד רק עם בכירים, מנכ"לים או חברי הנהלה, אנשים עסוקים מאוד, יום שישי הוא יום מבוקש במיוחד, אבל כבר נקראתי ב-11 בלילה להתחיל שיעור, וגם בשש בבוקר. הכל לפי צורכי הלקוח". לרוב הגיל הממוצע הוא חמישים ויותר, אך יש גם צעירים יותר "שלא מתחשק להם לקרוא את המדריך".

לדברי בהר, מספר הנשים הפונות קצת יותר גדול ממספר הגברים משום שנראה כי "לנשים קל יותר להודות שהן לא יודעות. לגברים קצת פחות נעים".

מלמד במנות קטנות

אל מקצועו הייחודי הגיע בהר (38) לאחר שנים בהן עסק בתיקון מחשבים. "ב-1994 השתחררתי מהצבא ומצאתי את עצמי מתקן ומסביר", הוא נזכר. "מכיוון שאני פריק טכנולוגיה מאז כיתה ד' הבנתי שמה שאני יודע לא כולם יודעים. זה שנים רבות שאני לא עוסק כלל בתיקון, אלא רק בלימוד משום שזהו מקצוע מבוקש. זה מחייב אותי להתעדכן כל הזמן ולשלוט בכל כלי שרק יוצא לשוק". עד היום עברו תחת ידיו, לדבריו, כ-2,000 לקוחות שונים.

מתחרים, לטענתו, פשוט לא קיימים: "מדובר במקצוע שהמצאתי. גם אם יש מדריכים כאלה ואחרים, לא מדובר באותו סוג פעילות. אני קורא לעצמי מאמן כי חשוב להיות מעודכן, אבל חשוב עוד יותר לדעת להעביר את הנושא במנות קטנות ובאופן ידידותי המתאים לאופי וליכולות של המאומן. אני יוצר להם מרחב נוח ובטוח. רוקד אתם ריקוד. נדרש פה לא רק ידע אלא בעיקר גישה".

המנהלים הצעירים נולדו לתוך הטכנולוגיה - בתוך עשר שנים תהיה מובטל

"כשאני קורא על התוכניות של גוגל ומיקרוסופט אני יודע שהקטסטרופה עוד בפתח. תמיד יהיו אנשים שיחששו מטכנולוגיה ובעתיד יהיו הרבה יותר כלים ללמד".

 
ברוכים הבאים לאתר של קשרי מחשב
[לידיעה המלאה]
חדש בקשרי מחשב
הקמת /שדרוג דף פייסבוק עיסקי או אישי, לפרטים צרו קשר 03-9445039 רויטל
[לידיעה המלאה]