טלויזיה ועיתונות
עיתון הארץ- מגזין עסקים בצמיחה – יוני 2008

מאת יואל צפריר

את סיפור היזמות שלו חייב יוסי בהר (37, נשוי ואב לשלושה), קואוצ'ר טכנולוגי, לשנות ה-2000 שהביאו עימן את פלאי הטכנולוגיה, את הגאדג'טים ויישומי המחשב שהופכים את חיינו לקלים יותר, יש אומרים נעימים יותר, ולרוב גם נוחים יותר. בהר, שטבע את המושג קואוצ'ר טכנולוגי בארץ, הוא מאמן טכנולוגי המחבר בין אנשים לבין מחשבים ועולם הטכנולוגיה.

הוא מלהטט בין הפאלם, לנגן החדש ולמערכת המתוחכמת ברכב היגואר החדש של אחד הלקוחות ומסביר כי כיום בעידן המחייב את איש העסקים לנהל נכון את זמנו, יש חשיבות מכרעת לניצול נכון של העזרים הטכנולוגיים העומדים לרשותו.

 

בהר, שהתחיל את דרכו כמדריך ואיש מחשבים, עסק בתחילת  דרכו המקצועית בהדרכת מחשבים ותוכנות, אך בסוף שנות ה-90 הבין כי יש צורך אמיתי והכרחי בשירות של הדרכה אישית טכנולוגית לבכירים. הטכנולוגיה הרי מקדימה את הטבע האנושי – עזרים וגאדג'טים החלו לחדור לחיינו במהירות ולרוב מבלי שהספקנו לעמוד על טיבם, להבין כיצד משתמשים בהם בצורה נכונה ויעילה ומה תפקידם בסדר היום שלנו. המחשב אינו המצאה חדשה וכולנו מכירים אותו ואת שימושיו  למעלה מ-20 שנה, אבל בעשור האחרון אנו מגלים מגוון רחב של אמצעים טכנולוגיים שלא את כולם אנו מכירים על בוריים – טלפונים סלולריים משוכללים, מחשב נייד מתוחכם, פאלם, נגנים, מכשירי בלוטות' ועוד.

מהיכרותו את התחום הטכנולוגי ובזכות כישורי ההדרכה שלו והיכולת ללמוד טכנולוגיות ומכשירים חדשים בזמן קצר, החליט יוסי בהר לתרגם את הידע, הניסיון ובעיקר האהבה לחידושים וטכנולוגיה לכדי עסק מצליח שיש לו ביקוש רב.

בהר הבין כי אנשי עסקים מוצלחים ומוכשרים ככל שיהיו, עשויים לעיתים להתבלבל, כמו כל אחד מאיתנו, בנבכי הטכנולוגיה. בדיוק בנקודה זו הוא נכנס לתמונה וייסד את חברת "קשרי מחשב" בה הוא מעסיק צוות מיומן ומקצועי של אנשי טכנולוגיה מן השורה הראשונה. ההדרכות שמבצעים בהר ואנשיו מתבצעות אחד על אחד, בשעות הנוחות לאיש העסקים ולעיתים בתחילת או בתום יום עבודה עמוס.

 

ניסיונו לימד אותו שכל אחד יכול להפוך גאדג'טולוג בקלות אם רק יקבל את ההדרכה הנכונה המותאמת לו אישית ותואמת את צרכיו העסקיים והאישיים. מי שיודעים להתמצא בקלות בנבכי הטכנולוגיה , מנצלים את זמנם בצורה אופטימלית, מפגינים יכולות עסקיות טובות יותר ונשארים מעודכנים 24/7 בכל הקורה במשרד אם רצונם בכך.

ההדרכות והמפגשים האישיים מקנים ידע נרחב בתחום הטכנולוגי, בהתאם לדרישת הלקוח, תוך שימוש במתודות קואצ'ינג ופדגוגיה, והם מתקיימים במקום הנוח ללקוח- במשרד, בבית ואפילו ברכב (לתפעול הטכנולוגיה ברכב). האימון מבוסס על תוכנית אישית המותאמת לצרכי הלקוח ובנוי מסדרת מפגשים. בהר פיתח מבדק המגדיר  את הקשיים של כל לקוח באופן אישי ובהתאם לתוצאותיו נבנית תוכנית האימונים, כאשר בהר וצוותו עומדים לרשות לקוחותיהם 24 שעות ביממה.

 

לדברי בהר, התפקיד של קווצי'נג טכנולוגי הוא להדריך את הלקוח בתהליך של שינוי, תהליך של התגברות על מחסום פסיכולוגי, התיידדות עם הטכנולוגיה והפיכתה לכלי עזר.

חתך הלקוחות שלו מגוון וכולל אנשי ונשות עסקים ומנהלים בכירים שהמשותף לכולם הוא הרצון להכיר את הטכנולוגיה ולהפוך את עבודתם ליעילה ונוחה יותר. בהר מסביר, כי מנהלים בכירים יושבים בישיבות ומרגישים שאינם שולטים בנושאי השיחה. הם במיוחד מרגישים לא שייכים כשאר השיחה נסובה סביב נושאי טכנולוגיה, או אפילו אם קיבלו מתנה והם רוצים ללמוד כיצד משתמשים בה. רבים מהמנהלים שפונים לבהר לא ניהלו 'משרד ללא נייר' ולכן הם זקוקים לחיזוק הידע. התהליך שהם עוברים עם בהר וצוותו מעניק להם ביטחון ועצמאות.     

יש מי שיפנו אליו לאחר שקיבלו מכשיר חדש ואין להם זמן ללמוד אותו או למצות את כל הפונקציות שלו. כך באחד המקרים פנה אליו לקוח לאחר שקנה מכונית יגואר חדשה ולא היה לו זמן ללמוד את ספר ההוראות, הוא נתן לבהר את הספר ואת המכונית לסוף השבוע כדי שיוכל ללמד אותו. ביום ראשון הגיע בהר ללקוח כשהוא נוהג במכונית ומלמד אותו את כל המידע הדרוש.

רשימת לקוחותיו של בהר ארוכה וכוללת מנהלים בכירים, עורכי דין, רואי חשבון ורופאים, אשר מספרים כי מטכנופובים הפכו לחובבי גאדג'טים. הם התיידדו עם המכשירים המלווים אותם בחיי היומיום ומקיימים פגישות שוטפות עם בהר וצוותו במטרה להתעדכן בחידושים בתחום.

 
ברוכים הבאים לאתר של קשרי מחשב
[לידיעה המלאה]
חדש בקשרי מחשב
הקמת /שדרוג דף פייסבוק עיסקי או אישי, לפרטים צרו קשר 03-9445039 רויטל
[לידיעה המלאה]