מכתבים
מישה חשין

לכל מי שמבקש לדעת מי הוא ומה הוא יוסי בהר

כרטיס הביקור של יוסי בהר מציג לפנינו "מאמן טכנולוגי" שעיסוקו הוא "אימון טכנולוגי לבכירים". "אימון טכנולוגי" זה כולל "הדרכה אישית במחשבים", "סמארטפון", ועוד ועוד. הצגה עצמית זו עושה ליוסי עוול לא-קטן.

אישתי ואני הכרנו את יוסי לפני כ-3 שנים, שעה שאישתי החלה לומדת מיוסי את חוכמת המחשב (עד היום זוכה היא לשעורים מפיו). אשר לי, באותן שנים, ועד עתה, נעזרתי ואני מוסיף ונעזר ביוסי לעיתים תכופותבשאלות שונות בנושא מחשבים. על סמך ניסיון מבורך זה שהיה לנו עם יוסי בהר, אני מוציא מתחת ידי כתב זה.

אישתי ואני שייכים ל"דור הישן", דור מכונת הכתיבה וטלפון החוגה. יוסי פתח בפנינו את עולמו הקסום של המחשב, וכינויו בפינו הוא "הקוסם" ו"קוסם המחשבים". לא קוסם של אחיזת-עיניים אלא קוסם היוצר כמו יש-מאין, קוסם המכיר את נבכי המחשב לפנַיי ולפנים, קוסם אשר נעזר בכושר דידקטי מעולה להעברתה של חוכמת המחשב לתלמידיו. יוסי אינו אך מומחה; הוא מומחה-שבמומחה, ובנוסף לכך ניחן הוא באינטואיציה חריפה להבנתה של תורת המחשב.

היום שבו הכרנו את יוסי היה יום מבורך.

יוסי אינו אך בקיא בתורת המחשבים, בחוכמת הסמארטפונים ובכל הנלווה לאלה; יוסי מאוהב בעולם חדש זה שנגלה לעינינו. נדמה לי שהמחשב אף הוא מאוהב ביוסי, והרי השניים חברים למופת הם. אין פלא בדבר שיוסי יודע להפיק מן המחשב כל אשר ברצונו להפיק ממנו, והמחשב - כידיד אמת - מגלה ליוסי את כל צפונותיו.

בנוסף לכל אלה יוסי הוא אדם נעים הליכות ומורה למופת.בכל פעם שאנו נפגשים, מחדֵש הוא לנו משהו בשדה זה של המחשבים ודומיהם, והוא מעודכן ב"state of the art" מיום ליום.

אשרֵי מי שילמד תורת מחשבים, סמארטפונים ודומיהם מפי יוסי בהר.

מישאל חשין

 
ברוכים הבאים לאתר של קשרי מחשב
[לידיעה המלאה]
חדש בקשרי מחשב
הקמת /שדרוג דף פייסבוק עיסקי או אישי, לפרטים צרו קשר 03-9445039 רויטל
[לידיעה המלאה]